Jak zabrać się do nauki Pierwszego Tańca?

Ten artykuł jest dla Tych, którzy nigdy nie tańczyli i chcieliby zabłysnąć na weselu w Pierwszym Tańcu, ale nie wiedzą jak do tego się zabrać. smile

Pozostałym polecamy Listę Utworów do Pierwszego Tańca

KROK 1

WYBÓR STYLU TAŃCA

Na początku najlepiej wspólnie z Narzeczonym/ą zastanowić się nad rodzajem tańca:

 •    Klasyczny/Standardowy taniec (Walc Angielski, Walc wiedeński, Tango, Foxtrot, American Smooth (Taniec z Gwiazdami) – połączenie klasyki i show np. z podnoszeniem);
 •    Latynoski (Salsa, Cha-cha, Rumba, Rock’n’Roll, Kizomba)
 •    Nowoczesny (Hip-Hop)
 •    lub zupełnie odmienny 

KROK 2  

WYBÓR ODPOWIEDNEGO KURSU TAŃCA LUB INSTRUKTORA NA LEKCJE INDYWIDUALNE

 •    (!) Na kursie można poznać odpowiedniego instruktora do lekcji Indywidualnych (kolejny etap)
 •    W tym kroku warto sprawdzić ofertę różnych szkół tańca – odwiedzić stronę,zadzwonić i zapytać. (!) Dobrze zorganizowane szkoły zawsze mają co zaoferować Klientowi przez telefon i nie odsyłają do strony. :)

Często spotykane kursy:

 •    Kurs dla Narzeczonych – w różnych szkołach jest różny program i czas trwania (2-3 miesiące), ale zazwyczaj są to takie tańce jak Walc Angielski, Walc Wiedeński oraz taniec użytkowy DiscoSamba – taniec, który Młoda Para może wykorzystać podczas imprezy).
 •    Kurs Tańca Towarzyskiego – tańce klasyczne oraz latynoskie: Walc, Cha-cha-cha, Rock’n’Roll,
  Tango, Samba, Quickstep, Rumba (tańce wymienione są mniej więcej w kolejności poznawania)
 •    Kurs Salsy
 •    Kurs Kizomby
 •    Kurs Hip Hop
 •    Kurs tańców odmiennych 

KROK 3

WYBÓR UTWORU MUZYCZNEGO

Wybór muzyki to jeden z najważniejszych kroków w przygotowaniu pierwszego tańca narzeczonych! Utwór powinien podobać się Wam obojgu, bo będziecie słyszeć go jeszcze co najmniej kilkadziesiąt razy... :)

(!)Każdy doświadczony instruktor tańca przed lekcją prosi parę narzeczonych o wybór muzyki, oczywiście instruktor może coś zaproponować, ale szukanie muzyki i dopasowanie do Waszego gustu, to strata czasu na lekcji.
Na naszym blogu znajdziecie listę utworów do pierwszego tańca

KROK 4

LEKCJE INDYWIDUALNE Z INSTRUKTOREM.

Jeżeli KROK 3 jest za Wami, to lekcje będą tylko dopasowywaniem kroków poznanych na kursie do wybranej muzyki + dodawanie nowych elementów, np. póz czy podnoszenia. Wszystko zależy od wizji młodej pary oraz pomysłu instruktora.

Jako Instruktor z wieloletnim doświadczeniem mogę powiedzieć , że w trakcie pierwszej lekcji niestety nie można stworzyć czegoś „spektakularnego”, nie miejmy złudzeń.

Stworzenie choreografii, dopasowanej do wybranej muzyki trwa zazwyczaj minimum 4 lekcje. Wszystko zależy od danej pary, muzyki, wymagań oraz dyspozycyjności Waszej i Instruktora. Terminy lekcji zazwyczaj są ustalane indywidualnie albo z lekcji na lekcję.

Pamiętajcie, że Pierwszy Taniec to wyraz Waszej miłości, a nie przykry obowiązek!

Zadbajcie o to, aby ten czas spędzony na sali tanecznej był dla Was przyjemnością, uwieńczoną pełnym sukcesem na parkiecie w tym szczególnym dniu!

Życzę Wam, by Wasz pierwszy taniec był wspaniały! :)