Jak wybrać muzykę do Pierwszego Tańca?

Jak wybrać muzykę do Pierwszego Tańca?

Wybór odpowiedniej muzyki do Pierwszego Tańca to zadanie, któremu trzeba poświęcić wystarczająco dużo uwagi. W tym artykule podpowiem Wam jak się do tego zabrać, przedstawię kilka głównych kryteriów, którymi można się kierować.

 

  •         Kryterium sentymentalne

Posiadacie tzw. własną piosenkę, która kojarzy Wam się z miłymi chwilami spędzonymi razem i jest to utwór, do którego można tańczyć (są utwory, w których bardzo trudno wychwycić rytm) – jeśli macie co do tego wątpliwości zapytajcie instruktora na kursie tańca.

 

  •        Kryterium estetyczne  

Podoba Wam się pewien utwór i dlatego nauka tańca do tej muzyki sprawi Wam obydwojgu wiele przyjemności. Bardzo istotne jest, abyście ustalili z Waszym instruktorem, czy dany utwór sprawdzi się jako podkład do tańca, czyli czy posiada: wyraźny rytm, odpowiednie tempo i akcenty muzyczne.

 

  •        Kryterium taneczne      

Braliście już udział w kursie tańca i na bazie swoich doświadczeń możecie ocenić, w którym tańcu i w jakim stylu obydwoje czujecie się najlepiej. Wówczas możecie kierować się kryterium tanecznym czyli szukać utworu muzycznego w rytmie wybranego tańca. Przygotowaliśmy dla Was także Listę Utworów na Pierwszy Taniec, która powinna okazać się pomocna.

 

  •       Kryterium – Kurs Grupowy Pierwszego Tańca  

Załóżmy, że nie planujecie brać lekcji indywidualnych, przygotowujecie choreografię na Pierwszy Taniec na kursie grupowym: Walc Angielski – Pierwszy Taniec lub Walc Wiedeński – Pierwszy Taniec lub freestyle – Kurs Disco Samby. Dlatego będziecie tańczyć do muzyki, z której najczęściej korzysta instruktor w trakcie zajęć lub poprosicie instruktora, aby podał Wam wszystkie utwory, które będą współgrać z omawianą choreografią.

 

  •       Kryterium – sprawimy przyjemność naszym Gościom/ Rodzicom          

Wybieracie muzykę, którą z łatwością rozpoznają Wasi Rodzice lub Goście i wiecie, że sprawicie im tym ogromną przyjemność i że łza zakręci im się w oku jeśli właśnie do niej będziecie tańczyć swój Pierwszy Taniec.

 

  •       Kryterium – modny utwór

Wybieracie muzykę podążając za modą, na przykład decydujecie się na utwór ze ścieżki dźwiękowej nowego hitu kinowego lub najświeższy przebój radiowy.

 

  •       Kryterium – wyraźny rytm

Ciężko jest Wam wyczuć rytm, dlatego istotne jest, aby muzyka, do której będziecie tańczyć miała wyraźne uderzenia, co ułatwi Wam rozpoczęcie tańca i utrzymanie rytmu od początku do końca jego trwania.

 

Wybierając muzykę do Pierwszego Tańca możecie kierować się różnymi kryteriami, ale pamiętajcie, że nie każdy piękny utwór nadaje się do tańca.
Dlatego warto, abyście na Waszą pierwszą lekcją indywidualną mieli przygotowane dwa, trzy tytuły (wcześniej omówione wspólnie), które Wam się najbardziej podobają i wtedy już z instruktorem zdecydujecie, który z nich sprawdzi się najlepiej jako Wasz podkład taneczny.