Dlaczego warto nauczyć się tańczyć?

 

Dlaczego warto nauczyć się tańczyć ? Argumentów przemawiających za, im dłużej się nad tym zastanawiam, jest naprawdę bez liku, poniżej kilka z nich:

Życie towarzyskie – imprezy, wesela po prostu bez tańca nie funkcjonują. Jeśli dobrze czujesz się na parkiecie, wówczas dużo łatwiej nawiążesz nowe relacje lub podtrzymasz dotychczasowe i będziesz się przy tym znakomicie bawić. W wielu kulturach taniec towarzyszy każdemu spotkaniu w gronie rodziny czy przyjaciół i jest niczym rozmowa.

Sposób poruszania się, postawa ciała – jednym z celów kursów tańca jest wyćwiczenie w miłych okolicznościach poprawnych nawyków. Naprawdę lepiej się prezentujesz, gdy nie patrzysz na stopy, a Twoje ciało jest w pionie, sprawiasz wówczas wrażenie pewnej siebie osoby zarówno na parkiecie jak i na co dzień.
Oczywiście poznanie i stosowanie zasad poprawnej postawy ciała ma wpływ także na Twoje zdrowie.
Panie dzięki zajęciom tanecznym będą piękniej się poruszać, z większą gracją i seksapilem.

Taniec zbliża - trzeba w swoim życiu znaleźć też czas na wspólne aktywności, a taniec to jedna z niewielu form aktywnego spędzania wolnego czasu, kiedy możecie być razem, trzymając się za dłonie i patrząc sobie w oczy. Taniec zbliża i pozwala ludziom jeszcze lepiej się poznać, a zdobyte umiejętności sprawią, że wspólnie spędzone chwile poza szkołą tańca będą jeszcze milsze.

Taniec jest zdrowy – pobudza Twoje krążenie, wpływa znakomicie na sylwetkę, koordynację i kondycję, w naturalny sposób wzmacnia całe ciało nie narażając Cię na kontuzje ( w wersji hobby ) i co najważniejsze wprawia w dobry nastrój.
Badania dowodzą, że taniec ma rewelacyjny wpływa na pracę naszego mózgu (jesteśmy dłużej młodzi), opóźnia lub w ogóle eliminuje pojawienie się choroby Alzheimera.

Taniec to świetna zabawa – na zajęciach tanecznych bywa wiele zabawnych sytuacji i panuje przyjazna atmosfera, a wszystko ze wspaniałą muzyką w tle.

Taniec to element kultury – niegdyś każdy gentleman z wyższych sfer musiał znać walca, teraz nie trzeba, ale warto...

Taniec może być wspaniałym prezentem – jeśli nawet nie lubisz tańczyć, ale Twoja Druga Połowa tego pragnie, zrób to dla niej/niego, radość którą sprawiamy innym wraca do nas z podwójną siłą.

Zapewne nie wyczerpałam argumentów przemawiających za nauką tańca, ale mam nadzieję, że te które wymieniłam okażą się motywujące J .