Co tańczy się na przyjęciu weselnym?

Taniec towarzyszy człowiekowi od dawien dawna i stał się nieodłącznym elementem naszej kultury.
Były czasy kiedy po prostu nie wypadało nie umieć tańczyć.

Obecnie tańczy się z przeróżnych powodów, a do najpopularniejszych należą: zamiłowanie do tego rodzaju aktywności i towarzyszącej jej muzyki, chęć poznania nowych ludzi, potrzeba rozrywki i spędzenia miło wolnego czasu, dbałość o swoją kondycję i sylwetkę, życie towarzyskie ( na imprezach większość czasu się tańczy, warto wiedzieć jak to się robi ) i termin zbliżającego się wesela…

Mimo wielu argumentów przemawiających za tym, że warto umieć tańczyć, niestety bywa z tym nadal różnie.

Można wyróżnić trzy podstawowe typy tańczących: spontaniczni (tańczą, tak jak czują – taniec nieoszlifowany smile), po kursie tańca (uczą się tańczyć i sprawia im to frajdę), zagubieni (nie chcą być na parkiecie, ale druga osoba ich zmusiła, aby tam wyszli i nie wiedzą w sumie co mają ze sobą zrobić). Jednakże, czy umiesz, lubisz czy wręcz na odwrót, na weselu swoim lub przyjaciół zatańczyć zazwyczaj wypada chociaż raz…( ile czasu można siedzieć przy stole ? )

Z jakiego tańca należy się podszkolić, aby dobrze bawić się na weselu, to znaczy od czasu do czasu znaleźć się na parkiecie - jak już będzie taka konieczność i nie zrobić przy tej okazji krzywdy osobie towarzyszącej?

W takim przypadku najlepiej zacząć od najprostszego tańca, który można wykorzystać prawie do każdej muzyki disco lub pop, czyli od Disco Samby.

Disco sambę liczy się na dwa (raz dwa raz dwa…), a jej podstawy można bardzo szybko opanować, nawet jeśli nigdy wcześniej nie miało się styczności z tańcem lub tańczenie przychodzi nam z pewnym trudem.
Już po poznaniu kilku przejść, niektórzy zaczynają intuicyjnie tworzyć własne i sami urozmaicają sobie taniec.

Oprócz tego disco samba to nie tylko kroki, ale i podstawy prowadzenia, które umożliwiają mężczyznom odnalezienie się w tej czasami stresującej, tanecznej sytuacji. Jednak jeśli lubi się większe wyzwania to można zainteresować się nieco trudniejszymi wersjami disco samby czyli disco fox i modern jive, są to także tańce bardzo uniwersalne i sprawdzą się na wielu imprezach, ale ich krok podstawowy jest nieco bardziej rozbudowany.

Jeżeli nawet nie lubi się tańczyć, zdarzają się sytuacje, że po prostu warto posiadać taką umiejętność. Ludzie wielu rzeczy nie potrafią, ale mają zdolność poznawania nowych rzeczy i ciągłego rozwoju, dlaczego nie ma być tak też z tańcem…